2014 m. rugpjūčio 22–26 dienomis Utenos kultūros centro folkloro ansamblis „Utauta“ dalyvavo tarptautiniame 5-ajame folkloro festivalyje „Olimpo vasara 2014“, vykusiame Graikijoje, Pieria regione.

22 d. atvykome į Graikiją, į Paralia miestą. 23 d. koncertavome Katerini mieste. Koncertas prasidejo eisena, kurioje dalyvavo 10 valstybių meno kolektyvai – tai iš Turkijos, Ukrainos, Latvijos, Rusijos, Serbijos, Graikijos, Makedonijos, Lietuvos, Lenkijos, Slovakijos.


Kitą dieną koncertavome Litahoro mieste Olimpo kalno papėdėje.Vėlgi dalyvavome šventinėje eisenoje, kurioje pražygiuodamas gatvėmis koncertavo kiekvienas kolektyvas. Mes į savo liaudiškų šokių pynę įtraukėme nemažai ir graikų žiūrovų. Be to, eidami eisenoje traukėme savo liaudiškas dainas. Koncertas prasidėjo kiekvienos šalies vėliavų įnešimu, po to skambėjo visų šalių, dalyvaujančių festivalyje, himnai. Žiūrovų visi saulaukėme labai daug.
Visi kolektyvai dalyvavome ir bendroje vakaronėje. Žmonių begalės, bet kiekviena šalis turėjo prisistatyti ir pamokyti savo folklorinių šokių. Mums šis prisistatymas pavyko, nes įtraukėme labai daug kitų šalių dalyvių. Malonu buvo ir mums patiems pašokti ir išmokti kitų šalių folklorinių šokių.
Džiaugiamės pabuvoję tokiame dideliame festivalyje, susipažinę su daugelio kitų šalių folkloru.

Liuda Griciuvienė

Ansamblio „Utauta“ vadovė

Pasidalinkite šiuo puslapiu, leiskite žinoti kitiems: