100_1178Kovo 28 d. Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyriuje vyko liaudiškų muzikos kapelų ir muzikantų regioninė šventė-varžytuvės „Kaimo muzikantų suvažiavimas 2015“. Renginyje dalyvavo: Jonavos r. Liepių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Gija“ (vad. Modesta Korepina), Panevėžio r. Ramygalos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Senoliai“ (vad. Gintautė Bakanavičienė), Kauno r. Domeikavos seniūnijos Lapių kapela „Girnapusė“ (vad. Steponas Rumba), Kalvarijos savivaldybės kultūros centro Jungėnų liaudiškos muzikos kapela „Jungvala“ (vad. Birutė Zavistauskienė), Utenos kultūros centro Daugailių skyriaus kapela „Indraja“ (vad. Petras Leleika), šeimininkai – Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Barupė“ (vad Algirdas Kučiauskas), be to, grojo ir liaudies muzikantai: Panevėžio r. Ramygalos armonikierius Zigmas Šašys; jauniausias šventės muzikantas (15 m.), puikiai grojantis bandonija, Augustinas Žaromskis iš Kauno r. Domeikavos seniūnijos, Lapių. Iš ten pat ir Steponas Rumba, grojantis bandonija ir savo sumeistrautu kontrabosu bei Lapių liaudiškos muzikos kapelos „Girnapusė“ muzikantė, grojanti būgnais ir armonika vienu metu – Zita Zdanavičienė, Utenos r. Daugailių 16 metų muzikantas, puikiai įvaldęs diatoninę armoniką – Mindaugas Didžiokas, Kėdainių r. Labūnavos muzikantė, grojanti armonika, Jurgita Vaitiekūnienė.

100_1181

Tokia šventė Labūnavoje vyksta jau ketvirti metai ir yra labai populiari, joje kapelos ir atskiri muzikantai turi galimybę save parodyti, pasiklausyti kitų, susipažinti ir dalyvauti vieni kitų šventėse, susirasti draugų ir bendraminčių, visi būna įvertinti ir apdovanoti prizais, o „tikrų perliukų“ šiuose renginiuose visada atsiranda, kaip ir šių metų jaunieji varžytuvėse dalyvavę muzikantai – Augustinas Žaromskis, puikiai grojęs bandonija, ir daugailiškis Mindaugas Didžiokas – įvaldęs diatoninę armoniką, visus sužavėjęs savo sceniniu įvaizdžiu ir grojimu.

Didžiausias žiūrovų simpatijas pelnė Utenos kultūros centro Daugailių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Indraja“ (vad. Petras Leleika) ir Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Barupė“ (vad. Algirdas Kučiauskas).

Sveikiname!

UKC informacija

Pasidalinkite šiuo puslapiu, leiskite žinoti kitiems: