Noras garsinti savo tautos vardą bei parodyti, kokią kultūrą mes nešame ir auginame savoje šalyje, visada yra labai svarbus veiklioms asmenybėms, kurios savo laisvą laiką skiria nepailstančiam ir dažnai jėgų prašančiam tobulėjimui. Proga parodyti kitiems, kaip Lietuvoje yra puoselėjami  ir plėtojami tautiniai šokiai ir kaip skamba lietuviškos dainos, pasitaikė Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Vieversa“( vad. Roberta Macelienė) ir dainavimo studijos „Decima“ (vad. Gražina Kapčiuvienė) vaikams, kurie balandžio 28 dieną dalyvavo bendrame kultūrinių mainų koncerte „Pavasario pasaka Tatruose“. Kaip teigia organizatoriai, pagrindinis programos tikslas – susipažinti su kaimyninės Lenkijos liaudies kultūra, tradicijomis, istorija, gamta ir pristatyti Lietuvos tradicinę kultūrą, dainas, šokius, muziką. Šis projektas vyko jau ketvirtą pavasarį iš eilės – mūsų kolektyvai dalyvavo antrą kartą. Lietuvai atstovavome koncertinio šurmulio bei pasirodymų metu, o su Lenkija pažindinomės keturias dienas iš eilės. Pirmąją dieną susipažinome su kalnų gyvenvietėmis Poronine. Kalnus dar dengęs rūkas ir lietingas oras neleido nusivilti – apėjome gyvenamąjį miestelį, grožėjomės kraštu. Kita diena nuo pat ryto buvo tikras aktyvumo šaltinis – išvykome į Novy Targą, kurio kultūros centre pasirodė mūsų kolektyvai. Po koncerto turėjome galimybę išmokti tautinių Lenkijos šokių, pabendrauti su šios šalies atstovais. Nuovargiui numalšinti užsukome į didžiulį terminį vandens pramogų parką „Terma Bialka“.

Praleisti laisvalaikį įprastai ar lengvai nepanorome ir trečią dieną, todėl  lankėmės Zakopanėje. Pirmiausia užsukome į  „Namą aukštyn kojom“, kuriame pasikrovėme energijos ir dar geresnės nuotaikos.  Tada vaikščiojome vaizdingiausia kurorto gatve – Krupuvki, kurioje gražiai persipynė  kalnų gyventojų folkloras su architektūrinių stilių įvairove. Kilome kalnų keltuvu į Gubaluvkos kalną, nuo  kurio atsivėrė kalnų panorama. Pasigrožėję  šiuo vaizdu turėjome laiko apsilankyti ir avikailių bei sūrių turguje, suvenyrų krautuvėlėse ir parduotuvėse.  Vakare mūsų laukė tradicinė Podhalės krašto pramoga  „Kulig“ –  pasivažinėjimas po Poronino apylinkes arklių traukiamais vežimais.

Paskutinę kelionės dieną užsukome į lietingą, tačiau žavingą Krokuvą, kurioje gidė mums buvo paruošusi ekskursiją: lankėmės Vavelio kalvoje, vidiniame Karalių rūmų kiemelyje, Jogailaičių universitete, Marijos bazilikoje bei Turgaus aikštėje. Kelionė baigėsi pietumis Krokuvos senamiestyje ir prekybos centro aplankymu.

Šios kelionės  patirtis praturtino mūsų kultūrinį bagažą kitų valstybių atžvilgiu, įkvėpė dar didesniam norui didžiuotis savo tauta ir mūsų pačių nešama kultūra.

Viltė Ivonytė, UKC dainavimo studijos DECIMA dainininkė

Pasidalinkite šiuo puslapiu, leiskite žinoti kitiems: