Utenos kultūros centre
Gruodžio 31 d. 20 val.

Atlikėjai:
Riccardo Botta, tenoras (Italija)
Dovilė Kazonaitė, sopranas (LNOBT)
Šarūnas Šapalas, baritonas (LNOBT)
Robertas Bliškevičius, dirigentas ir meno vadovas, kamerinis styginių orkestras „Modus“
Vigailė Karpavičiūtė, koncerto vedėja

Programoje: Verdi, Puccini, Donizetti, Rossini operų arijos, duetai ir ansambliai, neapolietiška klasika

Palydėkite senuosius metus su stebuklinga, giliai širdį paliečiančia nemaria klasika – italų operos šedevrų autorių Verdi, Puccini, Donizetti, Rossini kūrinių arijomis, meilės duetais, įspūdingais ansambliais. Pasipuoškite ilgomis sukniomis ir iškilmingais kostiumais.  Susikurkite šventę. Nesvarbu, kad gyvenate mažame Utenos miestelyje – pas jus atvyksta įstabiais balsais apdovanoti operos atlikėjai ir talentingi muzikantai su aistringu maestro priešakyje. Didingą Naujųjų metų gala koncertą jums dovanoja tenoras iš Italijos Riccardo Botta, dainavęs Milano „La scala“ operos teatre, o taip pat Japonijos, Kanados, Italijos ir Europos vedančių operos teatrų scenose, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro jaunieji solistai – Dovilė Kazonaitė (sopranas) ir Šarūnas Šapalas (baritonas), jiems akompanuoja dirigentas maestro Robertas Bliškevičius ir jo styginių instrumentų kamerinis orkestras „Modus“. Apsigaubkite šventiniu spindesiu, atsineškite naujųjų metų laukimo džiaugsmą, pasikvėpinkite švelnia ir svaigia meile, o mes jus nuskraidinsime jūsų svajonių link. Visi kartu dainuosime „Pakelkime, pakelkime mes taurę linksmybės“.  

Atlikėjai
Riccardo Botta – ryškaus charakterio tenoras, nuo Milano „La scala“ iki Japonijos ir Kanados
Vokalo pagrindus Riccardo Botta gavo iš savo tėvo Giuseppe Botta, vieno iš gražiausių tenorų balsų, ir mokytojų Giuseppe Taddei bei Enza Ferrari. 1993 m. Botta debiutas “Toti dal Monte” konkurse Trevise atliekant Paolino partiją iš kompozitoriaus D. Cimarosa operos “Il Matrimonio segreto” atnešė jam sėkmę. Ši pergalė atvėrė Riccardo Botta karjeros duris į daugiau nei 50 kitų vaidmenų Europoje ir už vandenyno bendradarbiaujant su žymiais orkestrų dirigentais R. Abbado, Benini, Chung, Dantone, Fasolis, Guingal, Korsten, Jurowski, Muti, Oren, Palumbo, Pidò, Rizzi, Rovaris, Santi ir Zedda. Tai buvo jo startas į Italijos teatrų Romoje, Milane, Venecijoje, Kaljaryje, Parmoje, Turine, Bergame, Bolonijoje, Sienoje ir Palerme scenas, bei į kitų Europos miestų – Lisabonos, Monako, Amsterdamo, Ciuricho, Varšuvos, Dresdeno ir Leipcigo teatrų repertuarus, tai buvo jo skrydis už Atlanto į Toronto operos teatrą.

Solistas dėkingas savo talentui ir savo mokytojams už vaidmenis: Nemorino iš “L’elisir d’amore” (Milano La Scala teatras, Amsterdamo Nyderlandų opera, Ciurigo operos teatras, Regio teatras Parmoje, Verdi teatras Trieste, Venecijos teatras “La Fenice”, Montpellier); Ernesto vaidmenį operoje “Don Pasquale” (Donizetti teatras Bergamo mieste, Giglio teatras Lucca mieste, Operos teatras Kaljaryje, Venecijos teatras “La Fenice”), Fenton vaidmenį “Falstaff” (Dresdos Semper opera, Kanados operos kompanija Toronte, Veronos arenos fondas – Filharmonijos teatras). Riccardo Botta taip pat interpretavo “rosininius” herojus, tokius kaip kunigaikščio Almavivos operoje “Il barbiere di Siviglia” (Regio teatras Parmoje, Sao Carlos teatre Lisabonoje, Bolonijos komunaliniame teatre, Stoccardos Stad teatre); Lindoro vaidmenį operoje “L’italiana in Algeri” (Maljorkos festivalis, Palermo Massimo teatras); Don Ramiro rolę operoje “La Cenerentola” (Sienos Rinnovati teatre, Glyndebourne operos teatre); Baldassare herojų operoje “Ciro in Babilonia” (Wildbado Rossini festivalyje); Florville operoje “Il signor Bruschino” (Losannos miesto teatras, Amsterdamo Conzertgebouw), riterio Belfiore operoje “Il Viaggio a Reims” (Varšuvos Liaudies operos teatre, Briuselio teatre “La Monnaie”). Tenoras sėkmingai įkūnijo šiuos mozartiškuosius herojus: don Ottavio “Don Giovanni” ir Tamino operoje “Il Flauto magico” (Palermo Massimo teatre, Cosenza Rendano teatre).

Pastarieji tenoro pasirodymai, atnešę didelę sėkmę, buvo Vlaamse operos teatre operoje “Le nozze di Figaro” (Don Basilio), Berlyno “Deutsche Oper” teatro scenoje operoje “I Pagliacci” ir Pesare Rossini operoje “Ermione”. Riccardo Botta sėkmingai debiutavo, atlikdamas Hauptmanną operoje “Wozzeck” ir Alfredą “Die Fledermaus” Šveicarijoje St. Galleno mieste, taip pat savo pasirodymu kaip Rodolfo “La Bohème” pradžiugino Japonijos Nagasakio operos mylėtojus.

Daugiau apie solistą rasite jo interneto puslapyje: http://www.riccardobotta.com/

Dovilė Kazonaitė, sopranas
Jaunosios kartos solistė profesinį kelią pradėjo mokydamasi chorinio dirigavimo Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Visgi muzikė pasuko
operos solistės keliu ir prieš trejetą metų savo pasirinkimą ir talentą patvirtino, apsigindama šios specialybės magistro darbą. Šiuo metu dainininkė Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre atlieka Aninos vadmenį G. Verdi operoje „La Traviata“ bei Barbarinos bei
Kerubino vaidmenis W. A. Mozarto operoje „Le nozze di Figaro“. Dažnai D. Kazonaitę galima išvysti ne tik operos scenoje, bet ir kamerinės muzikos programose. Kartu su šio koncerto partneriu Šarūnu Šapalu scenoje pristato vaidybinį spektaklį, kurio siužetas ir muzika susideda iš Mocarto operų arijų ir ansamblių.

Šarūnas Šapalas, baritonas
LNOBT koridoriai puikiai pažįstami baritonui Š.Šapalui, kurio kūrybinio kelio autoritetas yra jo dėdė, operos solistas Laimonas Pautienius. Netikėtai vaikystėje atrastas dainavimo talentas Š.Šapalą atvedė į garsaus Lietuvos baritono Vytauto Juozapaičio klasę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Vėliau dainininkas tęsė mokslus Slovakijoje, kurioje išmoko ir svetimą kalbą. Diplominį darbą apie dėdės atliktą Ūdrio partiją V.Klovos „Pilėnuose“ operos solistas parašė ir apsigynė slovakiškai.

Robertas Bliškevičius, dirigentas ir meno vadovas, kamerinis orkestras “Modus”
Žinomas atlikėjas ir dirigentas, kamerinio orkestro “Modus” meno vadovas ir dirigentas, Robertas Bliškevičius taip pat vadovauja styginių kvartetui “Chordos”, kuriame groja altu, bei senosios muzikos ansambliui “Arcadia consort”, kuriame groja smuiku, altu bei viola da gamba. Už sėkmingą styginio kvarteto “Chordos” veiklą kūrėjas kelis kartus buvo paskatintas Valstybine stipendija. R. Bliškevičius nuo pat muzikinių studijų laikų iki dabar yra itin aktyvus įvairių muzikinių projektų, festivalių, ansamblių, orkestrų muzikantas, įkvėpėjas ir įgyvendintojas, Koncertavo daugiau kaip 15 pasaulio šalių. Koncerte atlikėjams akompanuos jo diriguojamas kamerinis orkestras “Modus”, kurį Maestro subūrė 2014 m. R. Bliškevičius akomponavo 2016 m. italų tenorui Donato Ravini ir Lietuvos operos primadonai Joanai Gedmintaitei klasikos koncerte “Italų lyrika” Kauno vakstybinėje filharmonijoje.

Vigailė Karpavičiūtė, “Klasikos degustacija” prodiuserė ir koncerto vedėja
Koncertą pristato klasikos koncertų kūrėjai ir organizatoriai kompanija “Klasikos degustacija” ir jos prodiuserė Vigailė Karpavičiūtė. “Klasikos degustacija”
Lietuvos ir Latvijos scenose suorganizavo dešimtis klasikinės muzikos koncertų su geriausiais Lietuvos, Latvijos ir Italijos artistais – italų tenoru Donato Ravini, maestro dirigentu Martynu Staškumi, dirigentais Robertu Bliškevičiumi ir Guntars Bernats ir jų kameriniais orkestrais, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto solistais – Joana Gedmintaite, Tomu Pavilioniu, Edgaru Davidovičiumi, Dovile Kazonaite, Aiste Pilibavičiūte, pianistais Aleksandru Vizbaru, Linu Dužinsku ir Rūta Blaškyte.

Informacija ir tekstas–organizatorių. Kalba netaisyta.

BILIETO KAINA:

į pirmąją koncertinę programą 20.00 val. – 15 Eur
į antrąją koncertinę programą 22 val. – 15 Eur
į abi koncertines programas 20.00 ir 22.00 val. – 25 Eur

Pasidalinkite šiuo puslapiu, leiskite žinoti kitiems: