2018 m. gruodžio 1 d. (šeštadienį) 18 val. Didžiojoje salėje
Festivalio atidarymas
Teatras Meno Fortas
JOBO KNYGA
Režisierius – Eimuntas Nekrošius.
Scenografas – Marius Nekrošius.
Kostiumų dailininkė – Nadežda Gultiajeva.
Originali muzika – Leon Somov.
Šviesų dailininkas – Audrius Jankauskas.
Vaidina: Remigijus Vilkaitis(Jobas), Vygandas Vadeiša, Salvijus Trepulis, Vaidas Vilius, Marija Petravičiūtė, Beata Tiškevič ir kiti.
Spektaklis sukurtas pagal vieną bene daugiausiai diskusijų sukeliančių Šventojo Rašto tekstų. Nors Senojo Testamento tekstai ir juose liečiamos temos nėra paprastos ir vienareikšmės, žodžiai, kuriais jie tariami nuo scenos, skamba be galo žmogiškai, jaudina ir paliečia kiekvieną žiūrovą asmeniškai. Jobas klausia Dievo: „Kodėl mane kasdien lankai ir kiekvieną akimirką bandai? Kodėl pavertei mane savo taikiniu? Kodėl tapau tau našta? Kodėl slepi savo veidą ir elgiesi su manimi, kaip su priešu?“ Tai klausimai, labai artimi ir skausmingi kiekvienam, siekiančiam gyventi sąmoningai ir sąžiningai.
Biblijos tekstą apie dievobaimingą Jobą, iš kurio Šėtonas, palaimintas Dievo, atima turtą, šeimą ir sveikatą, idant išmėgintų jo tikėjimo galią, E. Nekrošius perskaito absoliučiai moderniai. Tai istorija žmogaus, kuris patirdamas vieną nesėkmę po kitos, klausia savęs vis to paties klausimo: „Už ką?“. Ir kodėl verta gyventi pasaulyje, kuriame nėra teisingumo, bet tiek daug skausmo?

Bilietų kainos: 8 Eur
10 Eur
12 Eur
Kultūros centro didžioji salė

Pasidalinkite šiuo puslapiu, leiskite žinoti kitiems: