AUTONOMIJA

2019 m. balandžio 26 d. (penktadienį) 18 val. Didžiojoje salėje
Festivalio uždarymas
Valstybinis jaunimo teatras
AUTONOMIJA
Režisierius – Árpád Schilling (Vengrija)
Teksto pagal aktorių improvizacijas kūrėjai: Árpád Schilling ir Ildikó Gáspár
Meninė bendraautorė – Ildikó Gáspár
Kompozitorius – Gintaras Sodeika
Vaidina: Valentinas Masalskis, Vidas Petkevičius, Janina Matekonytė, Andrius Bialobžeskis, Viktorija Kuodytė, Dainius Gavenonis, Neringa Varnelytė, Kristina Andrejauskaitė, Ina Kartašova Aleksas Kazanavičius, Rugilė Latvėnaitė, Simas Lunevičius, Lukas Petrauskas, Dovilė Šilkaitytė
Trukmė – 2 val. 50 min.
Premjera – 2018 03 9/10
Žiūrovai į spektaklį įleidžiami nuo 14 metų
AUTONOMIJA – tarptautinį pripažinimą pelniusio vengrų teatro režisieriaus Árpádo Schillingo spektaklis, pastatytas pagal scenarijų, gimusį repeticijų metu bendradarbiaujant visiems spektaklio kūrėjams. Tai vienas naujausių Valstybinio jaunimo teatro darbų. Spektaklio centre –autonomijos tema. Ar būdami laisvi esame autonomiški? Ką reiškia autonomija kiekvieno iš mūsų asmeniniame gyvenime? Spektaklis – vienos šeimos pasakojimas, per kurį skleidžiasi visuomenės ir tautos istorija. Valentinui (aktorius Valentinas Masalskis) politinio režimo pasikeitimas buvo sėkmingas įvykis, dėka savo talento ir lankstaus būdo jis praturtėjo, nes atsirado tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku. Dvidešimtmetis Valentino anūkas Simas (aktorius Simas Lunevičius), siekdamas sukurti kino filmą apie visą šeimą, ją ir jos praeitį pamato visiškai kitokią… Daugeliui didinga mūsų šeimos, kaip ir valstybės, praeitis yra esminis pagrindas. Tačiau ką daryti, jei šis pagrindas sukurtas ant melo pamatų?
Bilietai: 10, 12 Eur

Nuotr. Lauros Vancevičienės

Festivalio informaciniai rėmėjai: portalas „Regionų naujienos“, portalas udiena.lt, laikraščiai „Reikia“, „Panevėžio balsas“, „Rokiškio sirena“, „Utenis“, „Utenos apskrities žinios“, „Utenos diena“, „Anykšta“, Jonavos „Naujienų“ laikraštis, Utenos radijas, radijo stotis „Pulsas“, Panevėžio dienraštis „Sekundė“,
žurnalas „Aukštaitiškas formatas“

 

KALĖS VAIKAI

2019 m. balandžio 20 d. (šeštadienį) 18 val. Didžiojoje salėje
Klaipėdos dramos teatras
KALĖS VAIKAI
Pagal Sauliaus Šaltenio romaną „Kalės vaikai“
Režisierius – Eimuntas Nekrošius
Scenografas – Marius Nekrošius
Kostiumų dailininkė – Nadežda Gultiajeva
Kompozitorius – Antanas Jasenka
Režisieriaus asistentas – Marius Pažereckas
Vaidina: Mikalojus Urbonas, Darius Meškauskas, Karolina Kontenytė, Edvardas Brazys, Regina Šaltenytė, Igoris Reklaitis, Vaidas Jočys, Vidas Jakimauskas, Donatas Švirėnas, Nijolė Sabulytė, Sigutė Gaudušytė
Trukmė – 3 val. (dvi dalys)
Premjera – 2018 02 03
S. Šaltenio romanas nukelia į donelaitiškąją epochą, artimą Klaipėdos kraštui istoriškai ir geografiškai. Romane susipina daugybė klodų:istorinė Lietuvos praeitis – vokiečių kolonizacija, karai su rusais, lenkinimas, pirmieji šviesuoliai:Kristijonas Donelaitis, Martynas Mažvydas, Antanas Strazdas – tamsios liaudies švietėjai ir ganytojai;pasakos, sakmės, prietarai, burtai, užkalbėjimai ir raganavimai;dar senesni – matriarchato bendruomenės – mitų atgarsiai; Šventojo rašto nuotrupos ir postulatai.
Bilietai: 10, 12 Eur

TIKROJI PELENĖS ISTORIJA

2019 m. balandžio 10 d. (trečiadienį) 11 val. Didžiojoje salėje
Kauno valstybinis lėlių teatras
TIKROJI PELENĖS ISTORIJA
Autorius ir režisierius – Olegas Žiugžda
Dailininkė – Giedrė Brazytė
Kompozitorius – Pavelas Kondrusevičius
Vaizdo projekcijų autorius – Mantas Bardauskas
Trukmė – 50 min.
Premjera – 2017 03 18
Su Mergaite kambarinės uniforma, Pelene, Fėja, Pamote, Pirmąja ir Antrąja seserimis, Princu, viešbučio Patarnautoju ir kitais personažais pasaką žaidžia aktoriai – Mindaugas Černiauskas, Laima Strazdauskienė, Indrė Endriukaitė.
Spektaklis „Tikroji Pelenės istorija“ nukels žiūrovus į praėjusio amžiaus pradžią, į prabangų didmiesčio viešbutį, kur nuo ryto iki vakaro pluša Mergaitė kambarinės uniforma. Pavargusi nuo nesibaigiančių darbų ji užsnūsta ir sapne patenka į pasaką – šiuolaikinei publikai artimesnę Pelenės istorijos interpretaciją, nepamirštant akcentuoti kūrinyje užkoduoto moralo ir slypinčios išminties. Spektaklio kūrėjai kviečia į šmaikščią, spalvingą, dinamišką pasaką, skirtą visai šeimai.
Bilietai: 3,50 Eur

WIND FLASH (VĖJO BLYKSNIS)

2019 m. balandžio 6 d. (šeštadienį) 18 val. Didžiojoje salėje
Baltijos baleto teatras kartu su „RAI studio“
Premjerinis spektaklis
WIND FLASH (VĖJO BLYKSNIS)
Režisierė – Marija Simona Šimulynaitė
Choreografė – Ilona Radavičiūtė
Scenografas – Erlandas Smolskas
Garso montažas – Julius Aglinskas
Apšvietimo dizainas – Lechas Bedulskij
Šokėjai – Ilona Radavičiūtė, Rugilė Krasauskaitė, Vykintas Širmas, Martin Čiučiulka
Stebinti nepaliaujanti Marija Simona Šimulynaitė kartu su talentinga „RAI Studio“ komanda ir Baltijos Baleto teatro šokėjais pristato visiškai naują kamerinį projektą, apjungiantį teatrą, šiuolaikinį baletą ir „pole dance“ šokio atšaką. Pasak režisierės, tai rimtas iššūkis tiek kūrėjams, tiek atlikėjams – gebėti sklandžiai apjungti skirtingas profesines patirtis į vientisą plastiką. Projekto metu susitiks „Pole dance“ tarptautinių varžybų prizininkės ir Baltijos Baleto teatro profesionalūs šokėjai. Baltijos baleto teatro režisierė ir „pole dance“ teatro idėjos autorė M. S. Šimulynaitė sako, kad dabar buvo kaip tik tas laikas, kada labai norėjosi atrasti kažką naujo sau ir Lietuvos šokio pasaulyje. „Tai dar neišbandyta sritis tiek man, tiek mano kolegoms – šiuolaikinio baleto profesionalams. Šis sintezinis spektaklis bendradarbiaujant su „RAI studio“ atlikėjomis stebins įvairiaspalviais duetais, besipinančiais su „pole dance“ triukais, baleto technika, režisūriniais sprendimais, įspūdinga muzika. Tai bus nauja ne tik man, bet ir visai šokio arenai”, – neabejoja režisierė. Pasak jos, „Wind Flash“ spektaklio pavadinimas byloja apie vėjo polėkį, sujungtą su fiksacijos blykste, kuri dažnai mus aplanko pačiu netikėčiausiu metu, kai, regis, pagavęs patogų gyvenimo siųstą vėjo gūsį skrieji patogiu sau keliu… Tačiau staigus blyksnis tave staiga apakina, sukrečia ir tu pradedi daug ko nebematyti, sustoji, „apanki“, imi bėgti pats nuo savęs, užsidarai monotonijoje, mašinerijoje, ją prisijaukini, o giliai širdyje svajoji vėl apie gerą vėjo gūsį, lengvą sūkurį, kurį tarsi būriuotojui kartais taip sunku pagauti.

Bilietai:15 Eur
8 Eur (senjorams, neįgaliesiems, moksleiviams)
Kultūros centro didžioji salė

„CINKAS“ NEĮVYKS dėl techninių kliūčių.

Dėmesio!

Balandžio 5 d. Utenos kultūros centre skelbtas Valstybinio jaunimo teatro
spektaklis „CINKAS“ NEĮVYKS dėl techninių kliūčių.
Spektaklis nukeliamas į rudens sezoną. Patikslintą datą skelbsime vėliau.

Utenos kultūros centro kasoje pirktus bilietus prašome grąžinti į kasą.
Atsiprašome už nepatogumus.

UKC informacija