Meilės sapnas/ Italų klasika ir neapolietiški romansai / Tenoras Donato Ravini (Italija) ir styginių kvartetas „Archi Quartett“ (Lietuva)

Laikas
  • 2017-09-28 18.00 val.
Vieta Kultūros centro didžioji salė
Bilieto kaina
Bilieto kaina

Meilės sapnas. Italų klasikinių dainų ir romansų vakaras

DONATO RAVINI, tenoras, Italija

Styginių kvartetas ARCHI QUARTETT, Lietuva

Vitalija Makrickienė (smuikas), Ginta Kriščiūnaitė (smuikas), Mantas Makrickas (altas), Mykolas Rutkauskas (violončelė), dalyvauja Donatas Butkevičius (kontrabosas)

VIGAILĖ KARPAVIČIŪTĖ, koncerto vedėja, Lietuva

 

Italų tenoras, pritariant styginių kvartetui, žadins romantines svajas

Tenoras ir meno vadovas Donato Ravini iš Italijos ir styginių kvartetas „Archi Quartett“ (Lietuva) rugsėjo 28 d. Utenos kultūros centro koncertų salėje surengs Lietuvos publikos pamėgtą italų klasikos ir neapolietiškų dainų koncertą „Meilės sapnas“.  Programoje – žinomos pasaulyje italų klasikinės dainos: Marechiare, Sogno, O sole mio, I te vurria vasa, Parlami d‘amore Mariu ir daugelis kitų. Pagrindinė koncerto tema – meilė moteriai ir jos grožiui. Programos kūrėjas D. Ravini pristato neapolietišką poeziją ir italų bei neapoliečių kompozitorius: F.P. Tosti, E.Di Capua, S. Di Giacomo, V. Russo bei daugelį kitų Italijos kūrėjų, kūrusių prieš daugiau nei šimtą metų. Dainų poetai išaukština moters išorinį grožį. čia moteris vadinama gėlių vardais – mėta, granato žiedu, rože, ji yra žvaigždė, saulė, įkvėpimas, taip pat pabrėžia ypatingą moters vidinę jėgą, kurią jai suteikia meilė – ten, kur žengia moteris – pražysta gėlės, virpa oras, ten, kur ji yra – gimsta meilė. Šiose dainose ir romansuose atsispindi ir itališkas peizažas bei Italijos menas – architektūra, miestai. Jie įkvėpė įvairių epochų ir tautybių menininkus – nuo Mozarto ir Wagnerio iki Wilde ir Goethe, iki Rubenso ir Dure. Emocingos, aistringos dainų melodijos pažadins ne vieno klausytojo romantinius jausmus, o įtaigus atlikėjo balsas leis užsimiršti ir mėgautis muzika. Tenorui akompanuos penki fantastiški muzikantai, grojantys Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Skaityti daugiau