KŪRINIAI IŠ ŽOLYNŲ

2018 metais Vilniuje Dainų šventės eisenoje Utenos meno kolektyvai pasipuošė Gentvilės Giedraitienės GIEDRAŽOLĖS iš žolynų po smilgelę, po žiedelį suraišiotais įvairių formų baltiškais simboliais. Buvome labai lietuviški, originalūs ir gražūs. Mūsų delegacija sulaukė daug dėmesio ne tik iš lietuvių, bet ir iš tolimųjų šalių svečių. Belaukdami vasaros žalumos dar kartą pasidžiaukime su didele meile supintais autorės kūriniais.

Švęskime laisvę!

Kovo 6 d. 18 val. Valstybinio ansamblio „Lietuva“ ir folkroko grupės „Žalvarinis“ programa
ŠVĘSKIME LAISVĘ
Bilietai:7, 8, 9 Eur
Kultūros centro didžioji salė

Atsinaujinęs ansamblis „Lietuva“ pristato unikalų projektą su folkroko grupe „Žalvarinis“

Minint Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį savo pajėgas sujungė du veržlūs ir profesionalūs kolektyvai – savo veidą šiemet atnaujinęs Valstybinis ansamblis „Lietuva“ ir plačiai auditorijai gerai žinoma folkroko grupė „Žalvarinis“. Šiam koncertiniam sezonui sukurta programa „Švęskime laisvę“ – vis įdomesnių išraiškos formų ieškančio ansamblio ir garsios grupės bendras projektas.

Naujoje bendroje 1,5 valandos trukmės „Lietuvos“ ir „Žalvarinio“ programoje vyrauja pakili nuotaika. Čia supinti autentiški lietuvių liaudies dainų tekstai, tautinių šokių elementai ir liaudies instrumentų skambesys. Daugeliui pažįstamas tradicines spalvas paryškina šiuolaikinės muzikos ir elektrinių gitarų skambesys.

Mes – švenčianti Lietuva! Toks mūsų šio sezono šūkis, siejamas su nauja ansamblio strategija. Kviesdami į naujo sezono programas, kviečiame švęsti pakilia gaida – švęsti mūsų visų laisvę, atkurtos Lietuvos šimtmetį, prisimenant istoriją ir liaudies dainas“, – sako Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ vadovė Edita Katauskienė. Skaityti daugiau

Tapybos darbų paroda

Kovo 7 d. 17.30 val. Dusetų galerijos dailininkių Violetos Gasparaitis, Nomedos Saukienės,
Ramunės Sladkevičiūtės-Dainienės, Lilianos Žutautienės tapybos parodos
atidarymas
Paroda veiks iki kovo 29 d.
Kultūros centro dailės galerija

PELENŲ ANTELĖ

Kovo 8 d. 13 val. Lietuvių kalbos dienoms. Utenos kultūros centro lėlių teatro Zuikis Puikis
spektaklis M. Martinaičio PELENŲ ANTELĖ
Bilietai: 2 Eur
Kultūros centro didžioji salė

Manno laimė

2019 m. kovo 9 d. (šeštadienį) 18 val. Didžiojoje salėje
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
MANO LAIMĖ
Vienos dalies spektaklis                                                          Pagal Thomo Manno noveles

Režisierė – Gulnaz Balpeisova
Scenografas – Marijus Jacovskis
Kostiumų dailininkė – Jurgita Jankutė
Šviesų dailininkas – Narek Tumanian
Muziką kūrė ir parinko – Faustas Latėnas

Vaidina: Arvydas Dapšys, Daumantas Ciunis, Tomas Rinkūnas, Gintarė Latvėnaitė ir Roberta Sirgedaitė, Žana Miniotaitė / Marius Sakavičius (Violončelė).
PREMJERA 2018 m. gegužės 3, 4 d.
I dalies spektaklis (trukmė 1 val. 40 min.)
Vilniaus mažojo teatro premjera – spektaklis „Manno laimė“ – sukurtas pagal ankstyvąsias garsaus vokiečių rašytojo, Nobelio literatūros premijos laureato Thomo Manno noveles. Novelės „Valia būti laimingam“, „Nusivylimas“ ir „Kerštas. Novelistinė studija“ – tai elegantiški ir subtilūs gyvenimo etiudai, o sykiu – ir iškalbingos parabolės apie prieštaringą žmogaus prigimtį, jausmų ir valios, natūros ir dvasios sankirtas. Thomas Mannas lakoniškai ir tiksliai atskleidžia gyvenimiškų situacijų ir žmonių santykių paradoksalumą, dėstydamas originalias savo sampratas apie laimę, meilę ir mirtį.  Skaityti daugiau