PIKSELIUKAI ARBA KAS TELEFONE GYVENA

2019 m. kovo 1 d. (penktadienį) 10 val. Didžiojoje salėje
Panevėžio teatras „Menas“
PIKSELIUKAI ARBA KAS TELEFONE GYVENA
Spektaklis vaikams nuo 5 metų
Autorius ir režisierius – Audrius Povilauskas
Kompozitorius – Vytautas Leistrumas
Vaidina: Izabelė Visockaitė, Arnas Butkus, Martynas Klementjevas, Aliona Kuriakina, Ovididjus Kazarinas, Saugirdas Stakelė
Premjera įvyko 2018 m. rugsėjo mėn.
Kartą žiūrėjau į telefono ekraną ir pagalvojau, o kas iš tos pusės žiūri į mane? Gal ten kas nors gyvena?..
Tai muzikalus, judrus, žaismingas spektaklis apie mažuosius telefono žmogiukus – Pikseliukus.
Jie žingeidūs,draugiški ir be galo panašūs į mus…
Bilietai : 4 Eur

Švęskime laisvę!

Atsinaujinęs ansamblis „Lietuva“ pristato unikalų projektą su folkroko grupe „Žalvarinis“

Minint Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį savo pajėgas sujungė du veržlūs ir profesionalūs kolektyvai – savo veidą šiemet atnaujinęs Valstybinis ansamblis „Lietuva“ ir plačiai auditorijai gerai žinoma folkroko grupė „Žalvarinis“. Šiam koncertiniam sezonui sukurta programa „Švęskime laisvę“ – vis įdomesnių išraiškos formų ieškančio ansamblio ir garsios grupės bendras projektas.

Naujoje bendroje 1,5 valandos trukmės „Lietuvos“ ir „Žalvarinio“ programoje vyrauja pakili nuotaika. Čia supinti autentiški lietuvių liaudies dainų tekstai, tautinių šokių elementai ir liaudies instrumentų skambesys. Daugeliui pažįstamas tradicines spalvas paryškina šiuolaikinės muzikos ir elektrinių gitarų skambesys.

Mes – švenčianti Lietuva! Toks mūsų šio sezono šūkis, siejamas su nauja ansamblio strategija. Kviesdami į naujo sezono programas, kviečiame švęsti pakilia gaida – švęsti mūsų visų laisvę, atkurtos Lietuvos šimtmetį, prisimenant istoriją ir liaudies dainas“, – sako Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ vadovė Edita Katauskienė.

Senųjų liaudies dainų tematika kuriamos muzikos, šokio ir dainų interpretacijos – tai seno ir naujo, modernaus ir veržlaus sąveika, kuriai gimti padėjo kūrybiškas aranžuotojas – kompozitorius, gitaristas, folkroko grupės „Žalvarinis“ lyderis Robertas Semeniukas.

Jis atskleidė, kad idėja, virtusi unikalia nauja programa, gimė dar prieš 15 metų, kai „Žalvarinis“ ir „Lietuva“ po Joninių koncerto Nidoje drauge vyko į Vilnių.  „Man taip patiko tuometinė „Lietuvos“ programa, kad tiesiog pakalbinau ansamblį sukurti ką nors drauge. Pagalvojau, kad iš tiesų būtų įdomu vienoje scenoje pamatyti veržlų ansamblį ir modernaus folkloro ir roko grupę. Idėja ilgai liko neįgyvendinta, tačiau  geresnės progos jai gimti turbūt ir negalėjo būti – minint Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį mes suvienijome jėgas“, – pasakoja Robertas Semeniukas

Naujajam sezonui sukurta ypatinga koncertų programa iš liaudies dainų, sutartinių su roko, kantri stiliaus muzikos interpretacijomis bei specialiai pastatyta nauja choreografija. Jos autorius – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės meno vadovas, Anželikos Cholinos trupės narys, šokėjas, choreografas ir aktorius Donatas Bakėjus. 

Prisimindami smagiausias ir šviesiausias akimirkas, ir šiek tiek tamsesnius faktus, kuriuos mums perteikia senosiose liaudies dainose pasakojamos istorijos, kviečiame visus džiaugtis Lietuvos valstybingumo atkūrimo jubiliejumi ir švęsti mūsų visų Laisvę drauge su Valstybiniu ansambliu „Lietuva“ ir grupe „Žalvarinis“.

Kūrybinė grupė:

Režisierius ir choreografas – Donatas Bakėjus

Kompozitorius ir aranžuotojas – Robertas Semeniukas

Kostiumų dailininkė – Daiva Samajauskaitė

Solistė – Sigita Jonynaitė

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=hTnQSdNRsBE

Bilietus platina kultūros centro kasa ir www.bilietai.lt

 

KAD TAVE ŽĄSIS

2019 m. kovo 7 d. (ketvirtadienį) 14 val. Didžiojoje salėje
Klaipėdos lėlių teatras
Martos Gusniowskos
KAD TAVE ŽĄSIS
Spektaklis vaikams nuo 5 metų
Kompozitorius – Donatas Bieliauskas (Donis)
Vaidina: Renata Kutaitė-Raudonienė,Vytautas Kairys, Monika Mikalauskaitė, Kęstutis Bručkus
Trukmė – 45 min.
Premjera įvyko 2018-05-19
Spektaklis kviečia šeimas paprastai ir šmaikščiai panagrinėti, kodėl mes kartais liūdime, ir kaip tapti laimingais. Pjesės herojė Žąsis gyvena liūdesy. Ji nebemato gyvenimo prasmės, jaučiasi nelaiminga ir nemylima. Kai į vištidę įsisuka Lapinas ir renkasi vištą vakarienei, Žąsis pasisiūlo jam pati. Lapinas atsisako, tačiau spiriamas pasiūlo supažindinti Žąsį su savo geru bičiuliu Vilku. Taip prasideda ilga ir įdomi jų kelionė gyvenimo prasmės link.
Bilietai: 5 Eur

Manno laimė

2019 m. kovo 9 d. (šeštadienį) 18 val. Didžiojoje salėje
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
MANO LAIMĖ
Vienos dalies spektaklis                                                          Pagal Thomo Manno noveles

Režisierė – Gulnaz Balpeisova
Scenografas – Marijus Jacovskis
Kostiumų dailininkė – Jurgita Jankutė
Šviesų dailininkas – Narek Tumanian
Muziką kūrė ir parinko – Faustas Latėnas

Vaidina: Arvydas Dapšys, Daumantas Ciunis, Tomas Rinkūnas, Gintarė Latvėnaitė ir Roberta Sirgedaitė, Žana Miniotaitė / Marius Sakavičius (Violončelė).
PREMJERA 2018 m. gegužės 3, 4 d.
I dalies spektaklis (trukmė 1 val. 40 min.)
Vilniaus mažojo teatro premjera – spektaklis „Manno laimė“ – sukurtas pagal ankstyvąsias garsaus vokiečių rašytojo, Nobelio literatūros premijos laureato Thomo Manno noveles. Novelės „Valia būti laimingam“, „Nusivylimas“ ir „Kerštas. Novelistinė studija“ – tai elegantiški ir subtilūs gyvenimo etiudai, o sykiu – ir iškalbingos parabolės apie prieštaringą žmogaus prigimtį, jausmų ir valios, natūros ir dvasios sankirtas. Thomas Mannas lakoniškai ir tiksliai atskleidžia gyvenimiškų situacijų ir žmonių santykių paradoksalumą, dėstydamas originalias savo sampratas apie laimę, meilę ir mirtį.  Skaityti daugiau

BAMBEKLIS BAJORAS

2019 m. kovo 13 d. (trečiadienį) 11 val. Didžiojoje salėje
Keistuolių teatras
BAMBEKLIS BAJORAS
A. Giniočio spektaklis žmonėms nuo 6 metų
Režisierius – Aidas Giniotis
Scenografė – Ramūnė Skrebūnaitė
Muzikos aranžuotojai – Aidas Giniotis ir Sigitas Mickis
Vaidina: Dalius Skamarakas / Aidas Giniotis, Ieva Stundžytė / Urtė Smulskytė, Judita Urnikytė, Jonas Šarkus, Jurgis Marčėnas, Justina Smieliauskaitė
Trukmė – 50 min.
Premjera įvyko 2017-12-02
Tai istorija apie ypatingą žmogų su ypatinga pravarde, tapusia jam likimo ženklu ir nulėmusia jo tolimesnį gyvenimą. Vieną dieną Bajoras supranta, kad gimtasis kraštas jam nykus ir netinka jo bajoriškai kilmei. Taip prasideda jo odisėjos po pasaulį, kurių metu jam tampa aišku, kad pats bajoriškiausias ir širdžiai mieliausias kraštas yra ne užjūriuose, o savame kaime su savo draugais ir kaimynais.
Spektaklyje skamba talentingų ir puikiai pažįstamų aktorių atliekamos dainos, o įtraukianti nuotaikinga istorija nepalieka nė vieno žiūrovo be šypsenos.
Bilietai: 5 Eur

IDIOTAS

2019 m. kovo 16 d. (šeštadienį) 19 val. Didžiojoje salėje
Anželikos Cholinos šokio teatras
IDIOTAS
Šokio spektaklis F. Dostojevskio romano „Idiotas“ motyvais pagal G. Kančeli muziką
Režisierė-choreografė – Anželika Cholina
Scenografas – Marijus Jacovskis
Kostiumų dailininkė – Olga Filatova
Šviesų dailininkas – Tadas Valeika
Solistai: Donatas Švirėnas, Beata Molytė, Rokas Spalinskas, Audronė Dirsytė ir kiti šokėjai
Trukmė – 2 val. 20 min. (su pertrauka)
Premjera įvyko 2017-09-18
Spektaklio režisierė – choreografė A. Cholina F. Dostojevskio romaną „Idiotas“ išvertė į subtilią šokio kalbą, ir šis kūrinys prabilo apie aktualiausius dabarties klausimus, naikinančius žmogaus individualumą.
Bilietai: 20, 25, 30 Eur