Šokių ir dainų ansamblis „Vieversa“

vieversos01Meno vadovė ir choreografė Roberta Macelienė
Utenos kultūros centras
Aušros g. 49, LT-28193 Utena
Tel. +370 614 29 978
El. paštas roberta.maceliene@utenoskc.lt
Kapelos vadovas Povilas Velikis
Vokalinės grupė vadovė Ona Aleknavičienė


1979 m. Robertos Macelienės Utenos rajoniniuose kultūros namuose įkurta vaikų šokių studija, vėliau – vaikų ir jaunimo šokių kolektyvai, 1996 metais susibūrė į šokių ansamblį, o 1998 metais – į vaikų ir jaunimo šokių ir dainų ansamblį „Vieversa“, kurio programoje – įvairių Lietuvos regionų liaudies šokiai, žaidimai, rateliai, dainos. Ansamblis nuo pirmųjų gyvavimo metų dalyvauja rajoninėse, apskrities, respublikinėse, pasaulio lietuvių dainų ir šokių šventėse, įvairiuose konkursuose, festivaliuose, atstovauja savo rajonui ir Lietuvai  prestižiniuose renginiuose.

Ansamblis „Vieversa“ – I kategorijos meno kolektyvas, jungiantis 120 šokančių, dainuojančių ir muzikuojančių dalyvių.

Nuo 1996 m.  „Vieversa“ kiekvieno respublikinio šokių konkurso „Aguonėlė“ dalyvis, diplomantas,  laureatas. 2015 m. – respublikinio konkurso „Šoktinis“ laureatas. Daugelio šalies ir tarptautinių konkursų laureatas ir diplomantas.

2004 m. „Vieversa“  pelnė Aukso paukštę , 2016 m. – antrąją Aukso paukštę.

Be „Vieversos“ ansamblio neapsieina prestižiniai Utenos rajono ir apskrities renginiai, vaikų, valstybinės šventės.

„Šokti gali kiekvienas, nepaisant jo fizinių duomenų ir muzikinių gabumų. Noriu padėti vaikams suvokti savo gabumus, paversdama repeticijas kūrybiniu tapsmu, projektu. Stengiuosi skiepyti vaikams poreikį šokti, kad tas noras išliktų visą gyvenimą, kad tai taptų jų laisvalaikiu, kad žmogus mokėtų susieti kūno plastiką su muzikos pajautimu, kad mokytųsi estetinės ir sceninės kultūros, skatinu juos pažinti lietuvių ir pasaulio šokius, nuolat tobulėti“.
Roberta Macelienė

R. Macelienė ugdo jaunąją kartą ir dirbdama su Utenos miesto vaikų darželių-mokyklėlių šokių kolektyvais, vesdama edukacines pamokėles vaikams ir seminarus šokių mokytojams. R. Macelienė – profesionaliai dirbanti specialistė, daug dėmesio skiria originaliajai kūrybai, kuria šokių scenines kompozicijas. 2007 m. ji sukūrė Dainų šventės ansamblių vakaro programoje „Saulės vartai“ šokio „Rytagonė“ aikštės kompoziciją, 2009 m. Dainų šventės ansamblių vakarui „Metai“ – dvi aikštės kompozicijas „Jurja, atrakink Žemę“ ir „Kas tave skynė, Kupolijyte?“. Ansamblių vakare „Metai“ dirbo baletmeistere,  buvo 2014 m.  Dainų šventės ir 2016 m. Lietuvos moksleivių dainų  šventės Ansamblių vakaro „Iš močiutės skrynios“  programos baletmeisterė.

„Vieversa“ maloniai nustebina savo gerbėjus įvairiomis teatralizuotomis koncertinėmis programomis – kasmet po naują programą parengia Motinos dienai. 2009 m. R. Macelienė su ansambliu sukūrė šokio kompoziciją „Amžių versmė“ ir parodė Utenos miesto bendruomenei bei svečiams naujo Utenos daugiafunkcio sporto komplekso atidarymo proga. 2011 m. ansamblio kūrybinės veiklos 15-mečio proga sukūrė programą „Pas motulę augau“. 2016 m. švęsdamas savo kūrybinės veiklos 20-metį ansamblis surengė draugų koncertą „Augame. Kylame. Skriejame“, dalyvavo artėjančiam Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtoje Utenoje vykusioje respublikinėje dainų ir šokių ansamblių šventėje „Lietuva – tu man viena esi“ (R. Macelienė – viena iš šios šventės organizatorių ir baletmeisterių; buvo parodyta būsimosios 2018 m. dainų šventės Ansamblių vakaro programa, joje dalyvavo 800 atlikėjų) ir surengė jubiliejinį koncertą „Apkabinkim žemę VIEVERSOS sparnais“.

2012–2013 m. „Vieversos“ ansamblis aktyviai dalyvavo tarptautiniame  projekte  „Baltas paukštis virš Aukštaitijos ir Latgalos“, kurio metu buvo sukurtos naujos šokių kompozicijos su Latvijos šokių kolektyvu „Gaida“. Ansambliai dirbo kūrybinėje stovykloje ir parodė tris bendrus koncertus Alantoje, Utenoje ir Preiliuose (Latvija) bei dalyvavo bendroje Lietuvos–Latvijos dainų šventėje Preiliuose.

2013 m. R. Macelienė tapo 2014 m. Dainų šventės LLKC Ansamblių vakaro meno tarybos nare. Su „Vieversa“ dalyvavo dzūkų dalies šokio „Voverėlė“ konkurse, kurį pristatė meno tarybai ir laimėjo I vietą. Šokis atliktas 2014 m. Dainų šventės Ansamblių vakaro dzūkų dalyje

2014 m. Ansamblių vakaro aukštaičių programoje parodyti trys R. Macelienės sukurti šokiai: vyrų šokis „Tulyda  kabaldai“,  šokis „Voverėlė“ ir „Šokis su suolais“.

Vien 2016 m. ansamblis „Vieversa“ surengė 20 koncertų: dalyvavo Moksleivių dainų šventėje, tarptautiniame festivalyje „Budva Fest“ Juodkalnijoje, Utenos ir Alytaus miesto šventėse, tarptautiniame tautinių šokių festivalyje Panevėžyje „Suk ratelį pasauliui“ ir Švenčionyse „Perkūno akys“ ir kt., surengė respublikinį festivalį „Draugai draugams“  Utenoje ir keliavo su juo per Lietuvą, koncertavo Latvijoje (Preiliai) ir t. t.

Ansamblis „Vieversa“ daugelį metų su koncertinėmis programomis dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse: 2002 – Portugalijoje, 2003 m. atstovavo Lietuvai tarptautinėje meno, turizmo, verslo parodoje Sankt-Peterburge (Rusija) bei tarptautiniame festivalyje Vengrijoje, 2004 m. – Turkijoje, 2005 m. – Turkijoje, Anglijoje, Ukrainoje, 2006 m. – Bulgarijoje, Italijoje, Portugalijoje, 2007 m. – Turkijoje, Makedonijoje, 2008 m. – Sardinijoje, Čekijoje, 2009 m. – Vengrijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Kipre, 2010 m. – Graikijoje, Prancūzijoje, Tunise, 2011 m. – Turkijoje, 2012 m. – Sicilijoje, Ispanijoje, Latvijoje, Makedonijoje, 2013 m. – Italijoje ir Makedonijoje, Latvijoje, 2014 m.  Taivane, 2015 m. – Graikijoje, Lenkijoje, 2016 m. – Juodkalnijoje, Kroatijoje, Lenkijoje.

 

Ansamblio inicijuojami projektai

Nuo 2000 m. ansamblis organizuoja tarptautinį vaikų ir jaunimo šokių festivalį „Po vasaros dangum“, kuris vyksta Utenoje kas du metai.

Nuo 2010 m. rengia respublikinį vaikų šokių kolektyvų bei ansamblių festivalį „Draugai draugams“, keliaujantį per Lietuvą.

Kūrybinės stovyklos; 2016 m. surengė dvi: „Vieversa“ ir šiuolaikinis šokis“;  Mokomės lietuvių ir latvių tautinių šokių (kartu su ansambliu „Gaida“).