Vaikų ir jaunimo folkloro studija

Vaikų ir jaunimo folkloro studijos dalyviai džiaugiasi galėdami kartu pabūti Advento vakare „Ant tėvelio dvaro leliumoj…“ Gera buvo kartu dainuoti liaudies dainas su ilgamečiais kultūros mylėtojais, bei kartu pažaisti adventinius žaidimus, pasiklausyti pasakojimų…

Vaikų ir jaunimo folkloro studijos vaikai smagiai praleido laiką Utenos kraštotyros muziejuje edukacinėje pamokoje „Lietuvių liaudies instrumentai ir jų gamyba“. Vaikai ir juos lydinčios mama  Agnė ir močiutė Beruta buvo supažindinti su instrumentais skirtais ne pasilinksminimams. Užsiėmimo metu instrumentus – kankles, įvairaus tipo birbynes, terkšles ir kt. demonstravo Raimondas Garsonas. Taip pat R. Garsonas kiekvieną vaiką pamokino pasigaminti šiaudo birbynę bei skudutį. Didelis darbas buvo pagaminti šiaudo birbynę, bet dar didesnis darbas buvo ją „prakalbinti“.

Repeticijų metu mokomės drąsos dainuoti solo bei išgirsti šalia kitus pritariant… Kiekvienas stengiasi  dainuojant ar šokant draugams pritarti būgnu, barškučiais. Taip mokomės pajausti ritmą, kuris yra labai svarbus.

Keliaujame po savo kraštą, o svarbiausia – mokomės draugauti ir džiaugtis paprastais, bet tikrais ir laiko išbandytais dalykais.

Užsiėmimai vyksta Utenos kultūros centre, Kapelos studijoje: antradieniais 15 val. ir ketvirtadieniais 15 val.

Vadovė Dalia Magylienė, tel. 8 616 48 768
el. paštas: dalia.magyliene@utenoskc.lt