Dainavimo studija „Decima“

14632755_1136923803043307_1621823675_oVadovė Gražina Kapčiuvienė
Utenos kultūros centras
Aušros g. 49, LT-28193 Utena
Tel. +370 682 18 254
El. paštas grazina.kapciuviene@utenoskc.lt


Dainavimo studijos DECIMA vaikų grupės


Jau 20 metų gyvuoja vaikų popchoras „Decima“, kuris palaipsniui, ilgo, kruopštaus ir kūrybingo darbo dėka išaugo į DAINAVIMO STUDIJĄ. Studijos dalyviams nuo 4 iki 18 metų, jie lanko keturias skirtingo amžiaus grupes. Čia vaikai mokosi ne tik dainuoti daineles, bet ir sceninio judesio, teatrinio meno pagrindų.

„Decima“ dainavo koncertuose, konkursuose, festivaliuose ne tik Lietuvoje, bet ir svečiose šalyse: Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Makedonijoje.

Keletas paskutiniųjų metų pasiekimų: 2015 metais tapo laureatais respublikiniame estradinės dainos festivalyje „Žiemos pokštai“,  vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos festivalyje „Septynios natos“,  XII respublikiniame vaikų ir jaunimo muzikos projekte „Mes – pasaulis“,   II tarptautiniame vaikų ir jaunimo meninės raiškos konkurse-festivalyje „Muzikos talentų lyga“, vokalinės muzikos konkurse „Aš dainuoju“, Lietuvos ir Lenkijos kultūriniuose  mainuose „Pavasario pasaka Tatruose“,  XIII vaikų ir jaunimo muzikos projekte „Mes – pasaulis“, II Baltijos šalių dainos ir šokio festivaliyje „Vasaros šėlsmas“,  Baltijos šalių vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos atlikėjų konkurse „Dainuok, žiemužėle“ bei sėkmingai dalyvavo XIV tarptautiniame vaikų ir jaunimo kūrybos festivalyje „Banga 2015“, buvo pagrindiniai vaikų ir jaunimo kūrybinės stovyklos „Vasara su DECIMA“ rengėjai.

Ir šiais 2016 metais „Decimą“ visur lydi sėkmė: Varėnoje  VII-ajame respublikiniame jaunųjų talentų konkurse ,,Skambėk, Dzūkija“ mažųjų decimiečių TRIO užėmė garbingą pirmąją vietą, o vyresnėlės – antrąją. Tarptautiniame konkurse „Muzikos talentų lyga 2016“ „Decimos“ mažųjų TRIO užėmė pirmąją vietą, o  vyriausiosios merginos – trečiąją. Tarptautiniame vokalinės muzikos konkurse „Rising Star“ decimiečiai laimėjo pirmąją ir antrąją vietas skirtingose amžiaus kategorijose. Tarptautiniame populiariosios muzikos konkurse „Pavasario fiesta“ „Decimos ŠYPSENĖLĖS“ užėmė pirmąją vietą, o „Decimos UPS!“ grupė – trečiąją.

„Decima“ išplėtė savo veiklą ir nutarė dalyvauti šiųmetėje Moksleivių dainų šventėje. Ir jau išmoko repertuarą, kurį sudainavo atrankoje į šią šventę.

Didžiulė patirtis įvairiuose festivaliuose ir konkursuose paskatino decimiečius organizuoti tarptautinį vaikų ir jaunimo vokalinės muzikos festivalį „Muzikinės nominacijos“, kuris nuo 2006 m. vyksta Utenoje kas du metai.

Be kitų kompozitorių kūrinių, dainavimo studija „Decima“ dainuoja ir uteniškių Arūno Paškevičiaus, Aidos Mališauskienės, Gražinos Kapčiuvienės dainas. Dainų kraitis yra sudėtas į 3 kompaktinius diskus:  „Saulėgrąža“, „Gimtadienis“ ir „Laikas neturi laiko“.

20-ojo kūrybinio gimtadienio proga dainavimo studija „Decima“ parengė ketvirtą savo dainų kompaktą „Tiktai muzika“, jame tilpo daugiau kaip 20 naujausių dainų.